Flanelová košeľa mužom pristane – nemusíte byť ani drevorubač

Pánske košele sú v súčasnosti dostupné v najrôznejších farebných variáciách aj prevedeniach. Medzi nestarnúcu klasiku patrí jednoznačne flanelová košeľa. Často si pri nej v hlave automaticky vytvoríme obraz muža z hôr, zarasteného drevorubača. No je to naozaj tak? Kto dnes môže nosiť flanelovú košeľu?

Podľa nás si môže flanelku obliecť ktokoľvek. Stačí, ak máte rád pohodlné oblečenie a zároveň chcete dobre vyzerať.

Flanelová košeľa je ideálna na každodenné nosenie, ak si vaša práca nevyžaduje formálnejší biznis dresscode. Siahnite po nej aj vo svojom voľnom čase – hodí sa na rodinné chvíle, stretnutia s priateľmi aj trávenie času v prírode. Jej nosenie sa preferuje najmä počas jesene a zimy, ale zíde sa vám aj na jarné či letné večery.

Flanel je skvelý materiál

Prečo sa táto košeľa tak dobre nosí? Môže za to jej materiál. Flanel je tkanina, ktorá je upravená česaním po jednej alebo oboch stranách. V závislosti od miery spracovania môže mať pocit „chlpatého povrchu“. Je príjemný na dotyk, mäkký, ľahký na nosenie, svieži a zároveň hrejivý. Skrátka, košeľa z flanelu sa skvele a pohodlne nosí.

flanelky

Ako bonus je zároveň, opäť v závislosti od spracovania, žehlenie tohto typu košele o čosi menej náročné než pri klasických pánskych košeliach. Ale pozor, rovnako ako bavlnené košele, ani flanelky nesmiete sušiť v sušičkách.

Ako nosiť flanelovú košeľu?

Flanelovú košeľu si oblečte k rifliam. Ku každodenným pracovným povinnostiam si môžete zvoliť outfit so zapnutou košeľou, nezabudnite na doplnky ako hodinky či dokonca jednofarebného motýlika vo farbe, ktorú máte na košeli.

Mimo práce – relax s priateľmi alebo hobby, si zas môžete obliecť rozopnutú košeľu a pod ňu si dať tričko. Ide o ležérne pôsobiaci outfit, ktorý je však aj praktický – ak vám bude teplo, košeľu si jednoducho vyzlečiete. Alebo ak si zašpiníte tričko, košeľu stačí len zapnúť.

Určite si košeľu vezmite aj ak sa chystáte na prechádzku či turistiku. Vzory flaneliek sa jednoducho k prírode hodia.

Ponuka flaneliek je široká, stačí si vybrať farebnú variáciu, ktorá sa vám páči, sedí k vášmu štýlu a viete, že ju budete naozaj nosiť. Na svoje si prídu muži, ktorí preferujú tmavšie odtiene, ale aj tí, ktorí na sebe majú radi farby.

Trošku histórie

Rozmach farebných aj flanelových košieľ nastal po roku 1930. V USA rástla ekonomika a priemysel, čo spôsobilo rozlišovanie ľudí podľa ich oblečenia a povolania – úradníci nosili biele košele, tzv. white collar, kým robotníci nosili farebné košele (pre maskovanie nečistoty), tzv. blue collar. V tomto období sa šili flanelové košele, prúžkované či dokonca aj havajské košele.

Upozornenie pre všetkých mužov: Flanelová košeľa je rovnaká ako každá iná pánska košeľa. To znamená, že aj na ňu sa vzťahuje pravidlo požičiavania – určite čakajte, že si vašu flanelku občas oblečie vaša polovička.

flanelova kosela

Pozrite si ponuku flanelových košieľ značky Venergi v aktuálnej kolekcii zima 2021 a v prípade záujmu neváhajte využiť náš kontaktný formulár.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.