Ako nosiť košeľu v lete?

Prázdninové letné mesiace k nám prišli, ani nevieme ako a prinášajú so sebou často vysoké teploty, počas ktorých by sme najradšej strávili celý deň len v chládku pri vode. Povinnosti však nepočkajú – do práce chodíme aj počas horúcich dní. Počas letných mesiacov majú, aspoň sa tak hovorí, väčšie možnosti obliekania ženy vďaka šatám a sukniam. Muži, ktorí potrebujú zachovávať biznis dresscode, musia siahnuť po slušných nohaviciach a košeli. Ako teda nosiť košeľu v lete? Poradíme vám!

Najdôležitejší je materiál

Ak sa chcete nielen v lete cítiť v košeli príjemne a nosiť ju s radosťou, nepodceňujte materiál, z ktorého je vyrobená. Stavte na prírodné organické materiály, žiadne umelé látky. Pýtate sa, prečo?

Prírodné materiály sú tou najlepšou voľbou pre našu pokožku – sú príjemné na dotyk , vzdušné, vďaka čomu bude vaša pokožka dýchať a vysoko priedušné. Prírodný materiál navyše odoláva zápachu lepšie ako umelý materiál, ktorý je nepriedušný.

To predurčuje košele z prírodného materiálu na to, aby sa stali aj vaším obľúbeným a pohodlným kúskom na každodenné nosenie.

Z košieľ značky Venergi ponúkame 100 % bavlnené košele, pri ktorých by ste však mali mať na mysli to, že bavlna je ako pravý prírodný materiál prirodzene krčivá.

Výrobca košieľ Venergi Unicotex rokmi praxe nastavil najpríjemnejšie zloženie materiálu – 80 % špeciálne spracovanej čistej bavlny a 20 % polyesteru. Aj keď je polyester umelá tkanina, v nízkom pomere zaručuje jednoduché žehlenie aj pranie košieľ. Počas každodenného nosenia si to ani nevšimnete 🙂

Večná dilema

Téma dlhých či krátkych rukávov je večná a aj keď podľa etikety sú za každých okolností prípustné len košele s dlhým rukávom, my nechávame rozhodnutie na každom mužovi.

Ak siahnete po košeli s dlhými rukávmi, vedzte, že si jej rukávy môžete v prípade potreby vyhrnúť.

Nebojte sa farieb

Čo sa týka farebnosti košieľ, leto je ideálnym obdobím pre akékoľvek farebné uletenosti aj vzory. Nebojte sa a siahnite po odvážnejšej farebnej kombinácii či po bodkovanom vzore. Pánske košele na leto nájdete v takej širokej ponuke, až si nebudete vedieť vybrať.

Aj s biznis lookom viete počas leta vyzerať uvoľnene a k slnečným lúčom sa jednoznačne viac hodia svetlé hravé farby a tóny než tmavé pochmúrne farby.

A čo ku košeli?

Košeľu môžete nosiť v nohaviciach alebo aj voľne – je to na vás a na tom, ako sa cítite. Ak nemusíte nosiť oblekové nohavice, na výber máte rifle, populárne a pohodlné chinos nohavice, športovo-elegantné nohavice či elegantné kraťasy.

Na nohy odporúčame spoločenské poltopánky či mokasíny, v prípade uvoľnenejšieho outfitu siahnite po jednofarebných teniskách.

Čo sa týka doplnkov, ich výber je už na vás a na vašom pocite – s kravatou či motýlikou zvýšite svoju profesionalitu a seriózny look, na druhej strane však budete musieť mať košeľu po celý čas zapnutú až ku krku. Zvážte, na akú príležitosť sa obliekate a akú formu ležérnosti si môžete dovoliť.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako nosiť košele aj na našom Instagrame.